Hvalpe

Aktiviteter

Inge og Robert Helbo's vandrepokal

Pokalen tildeles den bedste breton i vinderklassen på Dansk Breton Klubs forårsmarkprøve. Kastrater kan ikke deltage. Pokalen kan ikke vindes til ejendom.

2016 Engbjergvejs Igor v. Steen Ulrich Hansen
2015 Midtvejs Loke v. Karsten Hinnerup
2014 Ritta v. Thorbjörn Rantanen Lund
2013 Fønsvigs Darwin v. Flemming Knudsen
2012 Fønsvigs Darwin v. Flemming Knudsen
2011 Fønsvigs Darwin v. Flemming Knudsen
2010 PVN´s Cero v. John Kjærgaard
2009 PVN´s Alf v. Aksel Spangsbjerg
2008 Danmark Van Het (Diesel), Asger Bak
2007 PVN´s Poker, Thomas Klit
2006 Syrach Jan Nielsen
2005 PVN’s Poker Knud Klit
2004 Midtvejs Tressor, Brian Krogh
2003 Marki, Jens Hansen, Strandby
2002 Nardour, Asger Bak, Kjelstrupvej 3,
2001 Gaio, Asger Bak, Kjelstrupvej 3, 7700 Thisted
2000 Marco, Bjarne Siig, Ulfborg
1999 Stenhøj Hugin, Thomas Severinsen, Skødstrup
1998 Stenhøj Hugin, Thomas Severinsen, Skødstrup
1997 Odinvejs Cabul, Lars Hansen, Langebæk
1996 Stenhøj Sandy, Per Iversen, Skødstrup
1995 Stenhøj Sandy, Per Iversen, Skødstrup
1994 Pan, Verner Christiansen, Ølgod
1993 Djanko, Flemming Brøsen, Bagsværd
1992 Midtvejs Zico, Carsten Hinnerup, Mors
1991 Theis, Søren Lassen, Tønder
1990 Hugh, Torben P. Pedersen, Vestbjerg
1989 Viane Du Terte Qua Sonne, Carsten Hinnerup, Mors
1988 Schott, Jens Dalgaard, Skive
1987 Langvads Tempo, Erling Christensen, Skjern
1986 Langvads Tjell, Jens Knudsen, Ribe
1985 Langvads Tjell, Jens Knudsen, Ribe
1984 Tanja, Bent Rytter, Støvring
1983 Claes, Knud Johansen, Otterup
1982 Elan, Knud Klit, Esbjerg
1981 Baro, Carsten Hinnerup, Mors
1980 Nordfjordens Lonka, Dorte Kjærsgaard, Vadum
1979 Dennis, Leif Sielemann, Kolding
1978 Skipper, Carl Nielsen, Albertslund
1977 Lady, Torben P. Pedersen, Vestbjerg
1976 Jean, Aage Stenhøj Jørgensen, Hillerød
1975 Nordfjordens Lonka, Dorte Kjærsgaard, Vadum
1974 Stubbebys Javkie, Bent Christensen, Døstrup
1973 Jean, Aage Stenhøj Jørgensen, Hillerød
1972 Toftebjergs Ringo, Knud during, Mern
1971 King, Børge Hansen, Nyråd
1970 Toftebjergs Ringo, Knud During, Mern
1969 Nydams Bette, Inge Helbo, Aalborg
1968 aflyst p. gr. af sne.
1967 Tikkis Kimmi, Niels Mortensen, Brande

Kalender - Aktiviteter

Gå til toppen