Hvalpe

Aktiviteter

Pokalerne der er udsat af D.B.K. uddeles til bedste breton med 1. præmie i ungdoms og åben klasse. Pokalerne kan vindes til ejendom af den fører, der vinder pokalen 3 gange.

MIDTJYSKE PRØVE - SENERE 1993 - VANDREPOKAL FOR UNGDOMSKLASSE

2015 ??
2014 Aulumboens G. Peanut v. Jan Nielsen (bedst pr. med 2.pr i åk)
2013 ej uddelt
2012 EJ UDDELT
2011 MIDTVEJS ZIDANNE V. ALLAN FOLMER HANSEN
2010 FØNSVIGS DARWIN V. FLEMMING KNUDSEN
2009 PVN´S CERO V. JOHN KJÆRGAARSD
2008 EJ UDDELT
2007 EJ UDDELT
2006 EJ UDDELT
2005 EJ UDDELT
2004 ZOLO SVEND BJERG
2003 LOUI ALLAN HANSEN
2002 PVN'´S ROSI VERNER CHRISTIANSEN
2001 MIDTVEJS TRICO THOMAS SEVERINSEN, SKØDSTRUP
2000 EJ UDDELT
1999 EJ UDDELT
1998 KALØKKE CILINA MICHAEL SCHRØDER, BILLUND
1997 ODINVEJS ETHON KRIS SØRENSEN, STOHOLM
1996 PAW KELD HANSEN
1995 IKKE UDDELT
1994 BULDER LEIF VIDEBÆK, VIDEBÆK
1993 TINKA BØRGE LARSEN, VIDEBÆK

MIDTJYSKE PRØVE - SENERE 1993 - VANDREPOKAL FOR ÅBEN KLASSE

2012 ?
2011 ej uddelt
2010 ej uddelt
2009 ej uddelt
2008 ikke uddelt
2007 ikke uddelt
2006 ikke uddelt
2005 Zolo Svend Bjerg
2004 Ej uddelt
2003 PVN´s Rossi Verner Christiansen, Ølgod
2002 ej uddelt
2001 ej uddelt
2000 Østfyns Calais Verner Christiansen, Ølgod
1999 ikke uddelt
1998 ikke uddelt
1997 Odinvejs Django Jan Nielsen, Aulum
1996 Paw Keld Hansen, Ølgod
1995 ikke uddelt
1994 Malou Bjarne Siig, Ulfborg
1993 Vallunds Mali Gunther Hehlert, Videbæk
1992 Odinvejs Tai Leif Jørgensen, Ørnhøj
1991 ikke uddelt
1990 Bjerglunds Alex Michael Stensbjerg, Silkeborg
1989 Nico Leif Jørgensen, Ørnhøj
1988 Kith Søren Pedersen. Videbæk
1983 Dax Ove Sørensen, Kølvrå
1979 Baro Carsten Hinnerup, Mors
1978 Cherie Albert Klemmensen, Lemvig
1974 Zita Chr. Johansen, Skive
1972 Maxi Eigil Rasmussen, Svendborg
1971 Jesper Lilli Jacobsen, Skødstrup

 

Bedre biotoppleje

Agerhøne

FJD afholder inspirationsaftener om Bedre Biotoppleje for medlemmer og andre interesserede.

Se mere om arrangementerne og tilmelding her

Syndicate Feeds

Gå til toppen