Hvalpe

Aktiviteter

Apporteringsprøve - Jylland - bedste hund på A-prøven. Bliver ejendom, hvis den vindes af samme fører 3 år i træk eller 4 gange ialt med 2 forskellige hunde.

Pokalen er udsat af Lilli Jacobsen.

2016 ?
2015 Klaphattens Diego v. Mette Valdez
2014 Cadeau Jeton v. Jens Ole Nielsen
2013 Elling Å’s Smilla v. Mikael Birklykke
2012 Balou v. Peter Strandgaard Rasmussen
2011 Flora v. Erik Christensen
2010 Bindesbølls Bessie v. Carsten Gundersen
2009 Richo v. Harry Jensen
2008 Stevnsåens Vicky v. Mikael Birkelykke
2007 Engbjergsvej Rockey, Jens Hansen
2006 Midtvejs Pieric, Pernille Hansen
2005 Gaia Frits Jensen
2004 Tea, Jan Carlson
2003 Tea, Jan Carlson
2002 Arco, Niels Medum
2001 Ej uddelt
2000 Donna, Gudmund Jensen, Horsens
1999 Odinvejs Gazelle, Thomas Severinsen, Skødstrup
1998 Odinvejs Ecu, Finn Klausen, Skals
1997 Østfyns Calais, Verner Christensen, Ølgod
1996 Bredholts Nico, Gert Roch Nielsen, Viborg
1995 Odinvejs Cuno, Simon Kristensen, Åbybro
1994 Siv, Preben Schou, Viby
1993 Vallunds Fie, Robert Dahl Nielsen, Hejnsvig
1992 Tasja, Albert Klemmensen, Lemvig
1991 Stenhøj Lady, Jørn Sørensen, Nr. Sundby
1990 Tasja, Albert Klemmensen, Lemvig
1989 Hugh, Torben P. Pedersen, Vestbjerg
1988 Laban, Ib Klemme, Frejlev
1987 Laban, Ib Klemme, Frejlev
1986 Tanja, Bent Rytter, Ø. Hornum
1985 Sitta, Harry Jensen, Vorgod
1984 Boss, Ib Klemme, Frejlev
1983 Tanja, Bent Rytter, Ø. Hronum
1982 Tinka, Dorte Kjærsgaard, Vadum
1981 Tott, Hans Jørgen Villadsen, Laurbjerg
1980 Baro, Carsten Hinnerup, Mors
1979 Esben, Villy Sørensen,Grenå
1978 Tanja, Steen Hjort Poulsen, Silkeborg
1977 Nordfjordens Votan, Kurt Kjærsgaard, Vadum
1976 Trine, Jørn Brænder, Ollerup
1975 Rollo, Bent Christensen, Tevring
1974 Nordfjordens Votan, Kurt Kjærsgaard,Vadum
1973 A.Tom, Egon Jensen, Skærbæk
1972 Rollo, Bent Christensen, Tevring

Bedre biotoppleje

Agerhøne

FJD afholder inspirationsaftener om Bedre Biotoppleje for medlemmer og andre interesserede.

Se mere om arrangementerne og tilmelding her

Syndicate Feeds

Gå til toppen