Hvalpe

Aktiviteter

Juniorklasse hanner

2016
2015 Gribskovens Fenris v. Jacob Forsingdal Højte Hansen
2014 Cadeau Filou v. Peter Jensen
2013 Sigurd v. Øyvind Jensen/Daimi Frederiksen
2012 Cadeau Bãti v. Pernille Hansen

Åben klasse hanner

2016
2015 Engbjergvejs Klint v. Esben Mortensen
2014 Cadeau Jeton v. Jens Ole Nielsen e/Martin Viborg Pedersen f/Jens Ole Nielsen
2013 Klaphattens Diego v.Kaj Søndergaard/Mette Valdez
2012 Balder v. Lars Andersen
2011 Facco De La Malbirado v. Anni og Jens Hansen
2009 Chivas, Eddie Grundahl
2008 Boff, Ritta Hedegaard
2007 Ej uddelt
2006 Parogos Eos Peter Madsen
2005 Engbjergsvejs Rif Simon Christensen
2004 Loui Flemming Sørensen
2003 aflyst p.g.a jubilæum
2002 Østfyns Gosh Søren Breumsø, Glamsbjerg
2001 Zeus Karsten Hare, Viby Århus
2000 PVN's Pingo Poul V. Nielsen, Kliplev
1999 Nardour Asger Bak, Thisted
1998 Paw Søren Pedersen, Videbæk
1997 Jack, Thom Nehlsen, Sommersted
1996 Midtvejs Chivas Pernille Hansen, Suldrup
1995 Odinvejs Cabul Lars B. Hansen, Stensved
1994 Nordfjordens Itro Kurt Kjærsgaard, Vadum
1993 Stenhøj Sandy Per Iversen, Skødstrup
1992 Trold Harry Jensen, Videbæk
1991 Hugh Torben P. Pedersen, Vestbjerg

Brugsklasse hanner

2016
2015 Sallingboens T-Marquir v. Flemming Knudsen
2014 Grand´s Uniq Itro v. Anni Hansen
2013 Stenhøj Noah v. Jens Stenhøj
2012 Facco De La Malbirado v. Anni og Jens Hansen
2011 Stevnsåens Valde v. Poul Vestervang
2009 Ej uddelt
2008 Vito, Kjeld Sørensen
2007 Vito, Kjeld Sørensen
2006 Langvads Viro Verner Christiansen
2005 Malthe Bjarne Siig
2004 Allezi Michael S. Jensen
2003 aflyst p.g.a jubilæum
2002 Alto Frank Larsen, Biersted
2001 Midtvejs Chang Søren Refsgård, Fyn
2000 Alto Frank Larsen, Biersted
1999 Paw Søren Pedersen
1998 Odinvejs Facco Simon T. Christensen, Åbybro
1997 Midtvejs Hero Carsten Hinnerup, Nykøbing

Pokal til Juniorklasse tæve

2016
2015 Milla v. Frede Nielsen
2014 Stacey v. Thomas Klit
2013 Tessa v.Ole Larsen
2012 Benna v. Jens og Anni Hansen
2011 Gribskovens Bertha v. Søren Stenhøj

Pokal til Åben klasse tæver (Assens Maskinindustri)

2016
2015 Darky v. Bent Rytter
2014 Cadeau Gamine v. Pernille Hansen
2013 Klaphattens Benna v. Birgitte og Hans-Henrik Abel Grand
2012 Engbjergvejs Freya v. Bjarne Strømgaard
2011 Flora v. Erik Christensen
2009 Freja, Lars Andersen
2008 Vestenvindens Embla, Helle Nielsen
2007 PVN´s Amour
2006 Odinvejens Molly Henning Bundgaard
2005 Engbjergsvej Siw Keld Kær
2004 Kia Gudmund Jensen
2003 aflyst p.g.a jubilæum
2002 Ritta Finn Blomstrøm, Odense
2001 Bizatte Martin Lukassen, Åbybro
2000 Bizett Martin Lukassen, Åbybro
1999 Donna Gudmund Jensen,
1998 Sitta Reimar Kuhlmann
1997 Langvads Linka Torbe Andreasen, Nr. Åby
1996 Midtvejs Perine Carsten Hinnerup. Mors
1995 Thingmanns Mille Jan B. Nielsen, Kirke Såby
1994 Vallunds Fie Robert Dahl Nielsen, Hejnsvig
1993 Tinka Børge Larsen, Videbæk
1992 Odinvejs Lady Kris Sørensen, Stoholm
1991 Odinvejs Lady Kris Sørensen, Stoholm

Brugsklasse tæver

2016
2015 Klaphattens Ceruth v. Allan Vitting Andersen
2014 Dixi v. Asger Bak
2013 Engbjergvejs Freya v. Bjarne Strømgaard
2012 Dixie v. Asger Bak
2011 Dixie v. Asger Bak
2009 Engbjergvejs Ally, Anni Hansen
2008 Bella, Lars P. Pedersen
2007 Kia, Gudmund Jensen
2006 Ej uddelt
2005 Midtvejs Coco Karsten Hinnerup
2004 Engbjergs Puk Erik E. Christensen
2003 aflyst p.g.a jubilæum
2002 Pigeon Keld Sørensen- Storevorde
2001 Midtvejs Nadine Karsten Hinnerup. Nykøbing M
2000 Midtvejs Tresor Brian H. Krog, Roslev
1999 Kalløkke Celina Michael Schrøder, Billund
1998 Birtens Uovo ( JoJo) Allan Nissen,
1997 Thingmanns Linn Torben P. Pedersen, Vestbjerg

Vandrepokal til 1. BIR - Odinvejspokalen

2016 Kenzo v. Thomas Klit
2015 Klaphattens Ceruth v. Allan Vitting Andersen
2014 Dixi v. Asger Bak Cadeau Filou v.Peter Jensen
2013 Stenhøj Noah v. Jens Stenhøj
2012 Engbjergvejs Freya v. Bjarne Strømgaard
2011 Facco De La Malbirado v. Anni og Jens Hansen
2009 Djack, Oluf Søndergaard
2008 Boff, Ritta Hedegaard
2007 Vito, Kjeld Sørensen
2006 Parogos Ero, Peter Madsen
2005 Xalou Vant Biekensbos, Ole Martin Helgos (Norge)
2004 Ulrich, Jørgen O. Ohlsen
2003 aflyst p.g.a jubilæum
2002 Alto, Frank Larsen, Biersted
2001 Midtvejs Chang, Søren Refsgård, Fyn
2000 Alto, Frank Larsen, Biersted
1999 Østfyns Etro, Henriette Refsgaard
1998 Midtvejs Perine, Carsten Hinnerup, Nykøbing
1997 Midtvejs Hero, Carsten Hinnerup, Nykøbing
1996 Buller, Chr. Skelmose
1995 Odinvejs Cabul, Lars B. Hansen, Stensved
1994 Nordfjordens Itro, Kurt Kjærsgaard, Vadum
1993 Stenhøj Sandy, Per Iversen, Skødstrup
1992 PVN's Gamin, Poul V. Nielsen, Kliplev
1991 Hugh, Torben P. Pedersen, Vestbjerg

Bedre biotoppleje

Agerhøne

FJD afholder inspirationsaftener om Bedre Biotoppleje for medlemmer og andre interesserede.

Se mere om arrangementerne og tilmelding her

Syndicate Feeds

Gå til toppen