Hvalpe

Aktiviteter

GULDSMED BAKERS VANDREPOKAL (BIRTHE BAKER) TIL BEDSTE UNGE HAN

2016
2015 Baldur v. Carl Chr. Kaspersen
2014 Kenzo v. Cody Vinding
2013 Stevnsåens Calé v.Michael Schrøder Jensen
2012 Cheick v. Ida Eirstedt
2011 Abou v. Jens Ole Nielsen
2010 Aulumboens Caffi v. Troels Keilgaard
2009 Djack v. Oluf Søndergaard
2008 Chivas, Eddie Grundahl
2007 Boff (07654/2006)
2006 Pvn’s Anton Poul V Nielsen
2005 Østfyns Indy Mogens Andersen
2004 Ulrich Jørgen O. Ohlsen
2003 Loui, Flemming Sørensen, Erik Nauervej 53 Horsens 75653578
2002 Østfyns Goch, Søren Breumsø, Glamsbjerg
2001 Ricky, Jens Stenhøj Jørgensen, Rosenvoldvej 25
2000 Ortmanns Chateau, Kim Larsen, HenrikNielsensvej 28 Roskilde
1999 Ej uddelt
1998 Bill, Kresten & Birgitte Sørensen, Esbjerg
1997 Buller, Chr. Skelmose, Esbjerg
1996 Odinvejs Ergo, Frede Hansen, Strib
1995 Hakon Dog C-Rex, Svend Mortensen, Grindsted
1994 Odinvejs Bouli, Poul Erik Larsen, Gjøl
1993 Bulder, Leif Videbæk, Videbæk
1992 Theo, Ruddy Hansen, Gadstrup
1991 Pelle, Karin Gundersen,Slangerup
1990 Ej uddelt
1989 Rico, Oluf Søndergaard, Thylstrup
1988 Olfert, Mads Due Hansen, Gram

POKAL TIL ÅBEN KLASSE HANNER

2016
2015 Klaphattens Dixon v. Thomas Rebsdorf
2014 Østfyns Kado v. Anne Gry Nielsen
2013 Østfyns Kingo v. Mogens Andersen
2012 Østfyns Kingo v. Mogens Andersen
2011 Aulumboens Caffi
2010 Bennevis v. Jørgen Chr. Jensen
2009 Chivas v. Eddie Grundahl Hansen
2008 Ej uddelt
2007 Tobølbjergs Dobbent Aktion Aglaee , Winni Larsen
2006 Stevnåens Chivas, Flemming Brøsen
2005 Uniq, Niels Grosen Jørgensen
2004 Ej uddelt
2003 Østfyns Goch Søren Breumsø, Glamsbjerg
2002 Zeus Karsten Hare, Viby J
2001 ikke oplyst på tilbagemeldingen
2000 Midtvejs Camus Pernille Hansen, Suldrup
1999 ej uddelt

VANDREPOKAL UDGIVET AF POKALFONDEN TIL 1. VINDER HANNER. FRA 1998 BRUGSKLASSE HANNER

2016 Kenzo v. Thomas Klit
2015 Kenzo v. Thomas Klit
2014 Stevnsåens Valde v. Poul Vestervang
2013 Zeus v. Kåre Vangelstein Leikanger
2012 Midtvejs Loke v. Karsten Hinnerup
2011 Gribskovens Cæsar v. John Hjernø
2010 Zeus v. Torben Andreasen
2009 Stevnsåens Valde v. Poul Vestervang
2008 Midtvejs Jixy, Hans Henrik Grand
2007 Gipsy (Pingo), Henrik S Sørensen
2006 Merlot Poul Vestervang
2005 Midtvejs Camus Pernille Hansen
2004 Møllevængets Bodo Harry Jensen
2003 PVN's Rossi Verner Christiansen, Solbærvej 10 Ølgod 75245248
2002 Stevnsåens Louis Allan Rasmussen, Skævinge
2001 Midtvejs Chang Søren Refsgaard, Gyldenstensvej 175 Bogense
2000 Marco Bjarne Siig, Ulfborg
1999 Nis Knud Johansen, Otterup
1998 Alto Frank O. Larsen, Biersted
1997 Midtvejs Hero Carsten Hinnerup, Nykøbing M
1996 Guido v.d.Gerther Heide M. Langvad, Holsted
1995 Odinvejs Bouli Poul Erik Larsen, Gjøl
1994 Odinvejs Bouli Poul Erik Larsen, Gjøl
1993 Djanko Flemming Brøsen, Bagsværd
1992 Stenhøj Sandy Per Iversen, Skødstrup
1991 Olfert Mads Due Hansen, Gram
1990 Nicki Karsten Thomsen, Strandby
1989 Tjep Hans Peter Hansen, Åbenrå
1988 Thor Sven Bjerg, Bording
1987 Langvads Unik Mogens Langvad, Holsted
1986 Unik Michael Stensbjerg, Silkeborg
1985 Langvads Unik Mogens Langvad, Holsted
1984 ikke uddelt
1983 Langvads Tjell Jens Knudsen, Ribe
1982 Breisikis Miki Boye B. Jørgensen, Hillerød
1981 Rolf S. Kjems Sørensen, Tjæreborg
1980 Claes Knud Johansen, Otterup
1979 Irac Knud Klit, Esbjerg

JUBILÆUMSPOKAL ( RITA OG ARNE BJERGFELT ) TIL BEDSTE UNGE TÆVE

2016
2015 Klaphattens Emma v. Jens Ole Nielsen
2014 Dudi v. Benny Kühlmann
2013 Klaphattens Ceruth v. Allan Vitting Andersen
2012 Emma v. Marianne Olesen
2011 Aulumboens E-Cleo
2010 Midtvejs Brixa v. Claus og Dorte Hjelm
2009 Didine du Mont Chanois v. Pernille Hansen
2008 Rica, Lone Jertrum
2007 Stenhøj N. Tinka
2006 Perle, Jan Nielsen
2005 Virak, Tage Jensen
2004 Pvn’s Uraux, Karen L. Svendsen
2003 Kia, Gudmund Jensen, Humleballe 46 Horsens
2002 ikke uddelt, ingen 1. præmie
2001 Østfyns Falca, Birger Boutrup. Østergårdsvej 81 Haarby
2000 Bonnie, Kaj Rasmussen, Peberhaven Bogense
1999 Stevnsåens Bijou, Poul Ellehøj, 4640 Fakse
1998 Perlemors Abby, Uffe S. Poulsen & C. Nielsen, Jyderup
1997 Oline Aage Nymann Pedersen, Æreskøbing
1996 Ringives Bessie, Torben Haugaard, Videbæk
1995 Kia, Claus Nielsen, Hillerød
1994 Jenna, Rita Andersen, Roslev
1993 Bredholts Line, Holger Andersen, Hovslund
1992 Vallunds Dina, Kels Nielsen, Aalborg
1991 Odinvejs Sus, Lotte Plum, Sønderborg
1990 Midtvejs Sarcelle, Carsten Hinnerup, Nykøbing M.
1989 Cisse, Poul V. Nielsen/ Aksel Spangsberg
1988 Bercy, Jan N. Larsen, Felsted

POKAL TIL ÅBEN KLASSE TÆVER

2016
2015 Tess v. Leo Eriksen
2014 Aulumboens Cleo v, Birger Boutrup
2013 Pinot v. Morten F. Larsen
2012 Midtvejs Lutece v. Peter Gam
2011 Pil v. Viggo Bøllingtoft
2010 Didine Du Mont Chanois v. Pernille Hansen
2009 Midtvejs Tara v. Svend Asmussen
2008 Østfyns Juno, Frede Nielsen
2007 Virak (Donna), Tage Jensen
2006 Vitesse Torben Andreasen
2005 PVN’s Uraux Poul Valdemar Nielsen
2004 Tut Torben Schrøder
2003 Østfyns Glacier Mogens Chriel, Grevevej 87 Roskilde
2002 Chiki Karl C. Nielsen, Præstevænget Sdr. Felding
2001 Narciss Birgit Pedersen, Bøgeparken 25 Rødekro
2000 Narcisse Birgit Pedersen, Bøgeparken 25 Rødekro
1999 Østfyns Dinna Frede Nielsen, Ullerslev

VISSENBJERGPOKALEN ( J.C.JESPERSEN) VANDREPOKAL TIL 1. VINDER TÆVER. FRA 1998 BRUGSKLASSE TÆVER

2016
2015 Klaphattens Ceruth v. Allan Vitting Andersen
2014 Engbjergsvejs Hekla v. Ole Pedersen
2013 Aulumboens Peanut v. Brian Hinge Krogh
2012 Aulumboens B-Pepsi v. Jan Nielsen
2011 Aulumboens B-Pepsi v. Jan Nielsen
2010 Engbjergsvejs Abelone v. Kenneth Schultz
2009 Midtvejs Corazon v. Hans Henrik Grand
2008 Engbjergvejs Aggi, Asger Bak
2007 Stevnsåens Gucci, Poul Vestervang
2006 Ej uddelt
2005 Engbjergvejs Puk Erik E. Kristensen
2004 Engbjergvejs Puk Erik E. Kristensen
2003 Midtvejs Mindye Carsten Hinnerup, Kærvej 73
2002 ikke uddelt ingen tilmeldte hunde
2001 Midtvejs Nadine Carsten Hinnerup Kærvej 73 Nykøbing
2000 Midtvejs Tresor Brian Hinge Krogh,Hedegårdsvej 6 Roslev
1999 Ej uddelt
1998 Thingmanns Linn Torben P. Pedersen., Vestbjerg
1997 Midtvejs Perine Carsten Hinnerup, Nykøbing M.
1996 Odinvejs Perle Villi Krogh, Albertlund
1995 Thingmanns Mille Jan B. Jensen, Kirke Såby
1994 Thingmanns Mille Jan B. Jensen, Kirke Såby
1993 Elis Jens Knudsen, Ribe
1992 Efie du Boisson de Choisel Poul V. Nielsen, Kliplev
1991 Odinvejs Lady Jens Kris. Sørensen, Stoholm
1990 Bercy Jan N. Larsen, Felsted
1989 Cisse Nielsen/Spangsberg
1988 Viane du Tertre Qui Sonne Carsten Hinnerup, Nykøbing M.
1987 Mille Jens Kris. Sørensen, Stoholm
1986 Tess Kim Spangsgård,Ringkøbing
1985 Dina Bjarne Stephensen, Kerteminde
1984 Freja Sven Bjerg, Bording
1983 Tinka Dorteh Kjærsgård, Vadum
1982 ikke uddelt
1981 Tabita Jens Petersen Nielsen, Ølgod
1980 ikke uddelt
1979 Muddi Anker Larsen, Hvidovre
1978 Nordfjordens Mille Børge Hansen, Nyråd

VANDREPOKALEN TIL 1. B.I.R

2016 Kenzo v. Thomas Klit
2015 Kenzo v. Thomas Klit
2014 Aulumboens Cleo v, Birger Boutrup
2013 Stevnsåens Calé v.Michael Schrøder Jensen
2012 Østfyns Kingo v. Mogens Andersen
2011 Aulumboens B-Pepsi v. Jan Nielsen
2010 Bennevis v. Jørgen Chr. Jensen
2009 Djack v. Oluf Søndergaard
2008 Chivas, Eddie Grundahl
2007 Gipsy (Pingo), Henrik S Sørensen
2006 Pvn’s Anton Poul V Nielsen
2005 Engbjergsvej Puk Erik E. Kristensen
2004 Pvn’s Uraux Karen L. Svendsen
2003 Østfyns Goch Søren Breumsø Rønnevej 3 a Glamsbjerg
2002 Zeus Karsten Hare
2001 Midtvejs Chang Søren Refsgaard, Bogense
2000 Ortmanns Chateau Kim Larsen, Henrik Nielsensvej 28 Roskilde
1999 Nis Knud Johansen, Otterup
1998 Mab du Sulon Knud Klit, Esbjerg
1997 Buller Chr. Skelmose, Esbjerg
1996 Guido v.d. Gehrter Heide Mogens Langvad, Holsted
1995 Odinvejs Bouli Poul Erik Larsen, Gjøl
1994 Odinvejs Bouli Poul Erik Larsen , Gjøl
1993 Vallunds Dina Keld Nielsen, Aalborg
1992 Felix Mogens Langvad, Holsted
1991 Odinvejs Lady Jens Kris. Sørensen, Stoholm
1990 Bercy Jan N. Larsen, Felsted
1989 Tjep Hans Peter Hansen, Åbenrå
1988 Viane du Tertre Qui Sonne Carsten Hinnerup, Nykøbing M.
1987 Mille Jens Kris. Sørensen, Stoholm
1986 Unik Michael Stensbjerg,Silkeborg
1985 Langvads Unik Mogens Langvad, Holsted
1984 Thalie de Skol Louarn I.& R. Helbo . Aalborg
1983 Rondo Lund Jensen, Billund
1982 Bresikis Miki Boye b. Jørgensen, Hillerød
1981 Rolf K, Kjems Sørensen, Tjæreby
1980 Rex A. Behrens, Tyskland
1979 Emil Ole Nielsen, Løsning
1978 Claes Knud Johansen, Otterup
1977 Nordfjordens Mille Børge Hansen, Nyråd

Kalender - Aktiviteter

Gå til toppen