Hvalpe

Aktiviteter

Sjællandske brugsprøve DKK

Pokalen er udsat af Dansk Breton Klub.

2010 Gribskovens Faru v. Søren Stenhøj (vundet til ejendom på Lolland)
2009 ej uddelt (i behold hos Jørgen Jensen)
2008 ej uddelt
2007 ej uddelt
2006 Loui Allan Fomer Hansen
2004 Parogos Zico Allan Nielsen
2003 Midtvejs Tresor Brian Krogh
2002 Stevnsåens Louis Allan Rasmussen
2001 Zeus Jytte Blom Jørgensen
2000 Odinvejs Django Jan Nielsen
1997 Bella Brian Krogh

Fynske brugsprøve DKK. Pokalen er udsat af Dansk Breton Klub.

2008 Flora v. Anni "Stevns" Hansen
2007 PVN´s Alf Aksel Spangsbjerg
2006 Loui Allan Folmer Hansen
2005 Danmark Van Het Patryzenveld Asger Bak
2004 Syrach Jan Nielsen
2003 Gaio Asger Bak
2002 Odinvejs Ergo Frede Hansen
2001 Pamela Karaluarn Poul Valdemar Nielsen
1999 Marco Bjarne Siig
1998 Stenhøj Hugin Thomas Severinsen
1997 Steff Flemming Sørensen
1996 Steff Flemming Sørensen

DKK Brugsklasse Jyske prøve vandrepokal - Bedste breton med 1. præmie

2011 Engbjergvejens Abelone, Kenneth Schultz/ F Jens Ole Nielsen
2007 Vito, Keld Sørensen
2006 Malthe, Bjarne Siig
2005 Engbjergvejens Rockey, Jens Hansen
2003 Odinvejens Garry, Kris Sørensen
2002 Vestenvindens Casan, Frede Hansen
2001 Gaston, Jens Chr. Kjær
2000 Vallunds Nat, Aksel Spangsbjerg
1999 Macon, Jan Nielsen
1998 Laban, Sune Klit Søndergaard
1996 Midtvejs Chivas,Pernille Hansen

FJD Bornholm Bedste hund

UNGDOMSKLASSE:

2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009 Stevnsåens Mira (Miracle) v. Niels Roager
2008 Gribskovens Faru, Aage Stenhøj Jørgensen
2007 Ej uddelt
2006 Ej uddelt
2005 Ej uddelt
2004 Ej uddelt
2003 Ej uddelt
2002 Ej uddelt
2001 Ej uddelt
2000 Stevnsåens Louis, Allan Rasmussen, Skævinge

VANDREPOKAL FOR ÅBEN KLASSE

2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008 ej uddelt
2007 ej uddelt
2006 ej uddelt
2005 Stevnsåens Mille, Kell Petersen

 

DKK pokalen er blevet vundet af:


2016
2015 Ej uddelt
2014 Fønsvigs Da Vinci v. Thomas Klit
2013 Ej uddelt
2012
2011
2010 Malthe v. Jan Nielsen
2009 PVN´s Victor v. Knud Johansen
2008 Ej uddelt
2007 Ej uddelt
2006 Zolo v. Sven Bjerg
2005 Ej uddelt
2004 Syrach og Jan Nielsen
2003 Ingen breton placeret
2002 Midtvejs Tresor og Brian Krog
2001 Nardour og Asker Bak
2000 Steff og Flemming Sørensen

FJD forår Sjællandske prøve

- VANDREPOKAL FOR UNGDOMSKLASSEN:

2015 Bess v. Thomas Stenbek
2014 Jacques v. Allan Rasmussen
2013 Jacques v. Allan Rasmussen
2012 Liva v. Kell G. Petersen
2011 Ej uddelt
2010 Stevnsåens Mirell v. Thomas Stenbæk
2009 ikke uddelt
2008 ikke uddelt
2007 ikke uddelt
2006 ikke uddelt
2005 ikke uddelt
2004 ikke uddelt
2003 ikke uddelt
2002 ikke uddelt
2001 Stevnsåens Louis, Allan Rasmussen
2000 ikke uddelt
1999 Stevnsåens Emma, Poul Vestervang
1998 Østfyns Chopin, Flemming Brøsen, Bagsværd
1997 ikke uddelt
1996 ikke uddelt
1995 ikke uddelt
1994 Thingmanns Mille, Jan B. Jensen, Kirke Såby
1993 Amie, Preben Bech, Birkerød

SJÆLLANDSKE PRØVE - SENERE 1993 - POKAL FOR ÅBEN KLASSE

Pokalerne er udsat af D.B.K. uddeles til bedste breton med 1. præmie i ungdoms og åben klasse. Pokalerne kan vindes til ejendom af den fører, der vinder pokalen 3 gange.

2012 Sallingboens Chanel v. Hans Kurt Jepesen
2011 ej uddelt
2010 ikke uddelt
2009 Gribskoevns Faru v. Søren Stenhøj
2008 Ej uddelt
2007 Stevnsåens Gucci, Poul Vestervang
2006 Ej uddelt
2005 Stenvåens Mille, Kell Petersen
2004 ikke uddelt
2003 ikke uddelt
2002 Stevnsåens Louis, Allan Rasmussen, Skævinge
2001 Kalløkke Djengis Kim Chr. Spanggaard,
2000 Østfyns Dinna, Frede Nielsen, Ullerslev
1999 Stevnsåens Emma, Poul Vestervang - Hårlev
1998 ikke uddelt
1997 Odinvejs Cabul, Lars Hansen
1996 Markis, Poul Vvestervang, Hårlev
1995 Thingmanns Mille, Jan B. Jensen, Kirke Såby
1994 ikke uddelt
1993 ikke uddelt
1986 Stenhøj Macon, Jan Marinussen, Karlslunde
1985 Stenhøj Ann, Frederik Frost, Kastrup
1983 Janus, Arne Jepsen, Stege
1976 Snubbi, Poul Christensen, Albertslund

Syndicate Feeds

Gå til toppen