Hvalpe

Aktiviteter

Sjællandske brugsprøve DKK

Pokalen er udsat af Dansk Breton Klub.

2010 Gribskovens Faru v. Søren Stenhøj (vundet til ejendom på Lolland)
2009 ej uddelt (i behold hos Jørgen Jensen)
2008 ej uddelt
2007 ej uddelt
2006 Loui Allan Fomer Hansen
2004 Parogos Zico Allan Nielsen
2003 Midtvejs Tresor Brian Krogh
2002 Stevnsåens Louis Allan Rasmussen
2001 Zeus Jytte Blom Jørgensen
2000 Odinvejs Django Jan Nielsen
1997 Bella Brian Krogh

Fynske brugsprøve DKK. Pokalen er udsat af Dansk Breton Klub.

2008 Flora v. Anni "Stevns" Hansen
2007 PVN´s Alf Aksel Spangsbjerg
2006 Loui Allan Folmer Hansen
2005 Danmark Van Het Patryzenveld Asger Bak
2004 Syrach Jan Nielsen
2003 Gaio Asger Bak
2002 Odinvejs Ergo Frede Hansen
2001 Pamela Karaluarn Poul Valdemar Nielsen
1999 Marco Bjarne Siig
1998 Stenhøj Hugin Thomas Severinsen
1997 Steff Flemming Sørensen
1996 Steff Flemming Sørensen

DKK Brugsklasse Jyske prøve vandrepokal - Bedste breton med 1. præmie

2011 Engbjergvejens Abelone, Kenneth Schultz/ F Jens Ole Nielsen
2007 Vito, Keld Sørensen
2006 Malthe, Bjarne Siig
2005 Engbjergvejens Rockey, Jens Hansen
2003 Odinvejens Garry, Kris Sørensen
2002 Vestenvindens Casan, Frede Hansen
2001 Gaston, Jens Chr. Kjær
2000 Vallunds Nat, Aksel Spangsbjerg
1999 Macon, Jan Nielsen
1998 Laban, Sune Klit Søndergaard
1996 Midtvejs Chivas,Pernille Hansen

Pokalerne er udsat af DBK
Uddeles til Bedste breton med 1 pr.
Pokalerne kan vindes til enendom, af den fører, der vinder pokalen 3 gange.

-vandrepokal ungdomsklassen

2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009 Stevnsåens Mira (Miracle) v. Niels Roager
2008 Gribskovens Faru v. Aage Stenhøj Jørgensen

2000 Stevnsåens Louis, Allan Rasmussen, Skævinge

- vandrepokal åben klasse

2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2005 Stevnsåens Mille v. Kell Petersen

 

DKK pokalen er blevet vundet af:


2016
2015 Ej uddelt
2014 Fønsvigs Da Vinci v. Thomas Klit
2013 Ej uddelt
2012
2011
2010 Malthe v. Jan Nielsen
2009 PVN´s Victor v. Knud Johansen
2008 Ej uddelt
2007 Ej uddelt
2006 Zolo v. Sven Bjerg
2005 Ej uddelt
2004 Syrach og Jan Nielsen
2003 Ingen breton placeret
2002 Midtvejs Tresor og Brian Krog
2001 Nardour og Asker Bak
2000 Steff og Flemming Sørensen

Haslev prøven

Pokalerne er udsat af DBK
Uddeles til bedste breton med 1 pr.
Pokalerne kan vindes til ejendom, af den fører, som vinder pokalen 3 gange

- vandrepokal ungdomsklassen

SJD Sjælland Unghund
2020 Stevnsåens Zena v. Niels Ekholm Petersen
2019 Claes v. Thomas Klit
2015 Bess v. Thomas Stenbek
2014 Jacques v. Allan Rasmussen
2013 Jacques v. Allan Rasmussen
2012 Liva v. Kell G. Petersen
2010 Stevnsåens Mirell v. Thomas Stenbæk
2001 Stevnsåens Louis, Allan Rasmussen
1999 Stevnsåens Emma, Poul Vestervang
1998 Østfyns Chopin, Flemming Brøsen
1994 Thingmanns Mille, Jan B. Jensen
1993 Amie, Preben Bech, Birkerød

- vandrepokal åben klasse

Pokalerne er udsat af D.B.K. uddeles til bedste breton med 1. præmie i ungdoms og åben klasse. Pokalerne kan vindes til ejendom af den fører, der vinder pokalen 3 gange.

 SJD Sjælland Åben Klasse

2020 Louis v. Allan Rasmussen
2016 Bess v. Thomas Stenbek
2014 Jacques v. Allan Rasmussen
2013 Jaques v. Allan Rasmussen
2012 Sallingboens Chanel v. Hans Kurt Jepesen
2009 Gribskoevns Faru v. Søren Stenhøj
2007 Stevnsåens Gucci v. Poul Vestervang
2005 Stenvåens Mille v. Kell Petersen
2002 Stevnsåens Louis v. Allan Rasmussen
2001 Kalløkke Djengis v. Kim Chr. Spanggaard
2000 Østfyns Dinna v. Frede Nielsen
1999 Stevnsåens Emma v. Poul Vestervang 
1997 Odinvejs Cabul v. Lars Hansen
1996 Markis v. Poul Vestervang
1995 Thingmanns Mille v. Jan B. Jensen
1986 Stenhøj Macon v. Jan Marinussen
1985 Stenhøj Ann v. Frederik Frost
1983 Janus,v.  Arne Jepsen
1976 Snubbi v. Poul Christensen

2020 UniQlogo

Syndicate Feeds

Gå til toppen